OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.02.2018r.

6 Niedziela Zwykła, dn. 11. 02. 2018 r.

Dziś przypada Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o chorych i tych, którzy leczą i opiekują się chorymi. Po Mszy św. o godz. 11.00 dokończenie 40-sto godzinnego nabożeństwa według porządku podanego w ubiegłą niedzielę. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

Od dziś przypada Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W naszej Archidiecezji od dziś rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej i trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej tj. do 27 maja.

W środę Popielec rozpoczynamy Wielki Post, czyli okres rozważania Męki i Śmierci Pana Jezusa. Okres Wielkiego Postu rozpoczyna się o północy z wtorku na środę. Pamiętajmy, że okres Wielkiego Postu jest czasem zakazanym i żaden szanujący się katolik nie będzie brał udziału w zabawach i dyskotekach. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 15.00. Na wszystkich Mszach św. będzie posypanie głów popiołem. Postarajmy się być na Mszy św. w tym dniu, aby z Bogiem w sercu rozpocząć Wielki Post.

U nas w parafii nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” będą odprawiane w piątki o godz. 16.30 i w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Natomiast „Gorzkie Żale” w niedziele o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Spotkanie rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

We wtorek i w środę kancelaria parafialna nie będzie czynna.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i książeczka o Helenie Kmieć, wolontariuszce misyjnej, która zginęła w Boliwii w ubiegłym roku. Zachęcamy do ich nabycia.