OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.10.2018 r.

28 Niedziela Zwykła dn. 14.10 2018 r.

Dziś przypada XVIII Dzień Papieski. Przed kościołem można do puszek złożyć ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające zdolną młodzież. Po południu o g. 16.30 nabożeństwo różańcowe po nim o 17.00 Msza święta.

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek – św. Teresy Wielkiej , dziewicy i doktora Kościoła
We wtorek – wsp. św. Jadwigi Śląskiej, w tym dniu przypada 40 rocznica wyboru na papieża św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitewnego dziękczynienia Bogu za pontyfikat naszego papieża.
W środę – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego bp i męczennika
W czwartek – święto św. Łukasza ewangelisty
W sobotę – uroczystość św. Jana Kantego głównego patrona archdiec. Krakowskiej

W Poniedziałek zapraszamy nauczycieli naszych szkół i tych którzy pracują w szkołach poza Zawoją a także emerytowanych nauczycieli na Mszę św. koncelebrowaną w ich intencji. Będziemy wspólnie upraszać łaski od Boga w trudnej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

W środę zapraszamy młodzież z III kl gimnazjum na różaniec i Mszę św., po mszy będzie spotkanie przed bierzmowaniem. Natomiast we czwartek różaniec Msza św. i po niej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII

We czwartek po Mszy św. wieczornej półgodzinna adoracja w ciszy połączona z modlitwą do św. Klemensa. Serdecznie zapraszamy. Po nabożeństwie spotkanie grupy modlitewnej nauczycieli.

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii na Msze świętą szkolną. W czasie tej Mszy św. zostanie udzielony chrzest. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii w godzinach urzędowych. Spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.00

W przyszłą niedzielę będzie składka do kopert, na pokrycie prac renowacyjnych ołtarza Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Składka zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Parafialnej.

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych