„A może o tym, jak zgubić szybko zbędne kilogramy?”

Znalezione obrazy dla zapytania miłość bliżniego

Pomyśl o bliźnim

Co najbardziej zaprząta Twój umysł, kiedy pracujesz, odpoczywasz lub usiłujesz się modlić? Czy myślisz o kolejnych rzeczach, które chcesz mieć: książce, butach, nowym modelu smartfona?

A może o tym, jak zgubić szybko zbędne kilogramy, o pieniądzach, awansie, karierze, świętym spokoju. Pewien starszy pan stwierdził, że teraz jego życie odmierzają kolejne porcje połykanych tabletek. Jeśli myślisz tylko o sobie, to znaczy, że brakuje ci miłości. Otwórz oczy i zobacz, ilu jest wokoło ludzi, dla których warto żyć. Weź przykład z setnika, który nie bacząc na swoją pozycję społeczną, przyszedł do Jezusa, aby wstawić się za swoim sługą. Czy to nie wspaniały gest miłości, która nie wstydzi się uniżyć?
Jezu Chryste, głosząc prawdę, uzdrawiając, wyrzucając złe duchy i pocieszając strapionych, uczyłeś nas miłości, która jest dawaniem siebie bliźniemu. Pomóż mi żyć dla miłośc
źródło rozważania liturgicznego na dzisiaj: katolik.pl
https://