Adoracja w ciszy – trzeci czwartek miesiąca.

Pan Jezus zachęca nas do modlitwy sercem. Dla wielu z nas to trudne, bo ciężko  rozmawia się z kimś kogo nie widać. Trzeba więc wyobrazić sobie, że Pan Jezus stoi tuż obok nas i słucha tego co mówimy. Możemy podziękować Mu za łaski, które nam daje ale możemy też pożalić się, poskarżyć jeżeli coś w życiu nam nie wychodzi. Najlepszym momentem na rozmowę z Bogiem jest wystawienie Najświętszego Sakramentu – pamiętajmy o tym, że trzeci czwartek miesiąca w naszym kościele parafialnym to dzień, kiedy można spotkać się z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

Pieśń śpiewana jest w naszym  kościele parafialnym – zachęcamy do zapoznania się z jej tekstem:

Podaruj podaruj mi Panie

1. Panie popatrz codziennie winie drugich,
Trzymam w ręku mój kamien by nim rzucić,
I nie rzucam, bo grzech mój przypomniałeś,
I uciekam choć lepiej było wrócić.

Ref.:
Więc dziś podaruj, podaruj mi Panie
Słowa które darowałeś Magdalenie
Podaruj, podaruj mi Panie
Tylko jedno, tylko twoje przebaczenie.

2. Ona jedna wzgardzona Magdalena,
W swojej prawdzie przed tobą panie stała
Ona jedna przez wszystkich potępiona,
Dar największy od ciebie otrzymała.

Ref.: Więc dziś podaruj…