Czy miłość zastępuje przyzwyczajenie?

Znalezione obrazy dla zapytania ewangelia na dziś

Niedowierzanie

„Nie mam pojęcia, po czym poznać, że miłość zastępuje przyzwyczajenie. U nas jest to jeszcze miłość” – zwierza się na jednym z blogów pewna kobieta. I dodaje ze szczerością: „Ale po tylu latach znamy siebie i nasze zachowania na wylot”. Inna osoba zauważa: „Wydaje mi się, że przyzwyczajenie pojawia się z upływem czasu, kiedy jesteśmy siebie już tak bardzo pewni”. Krewni i ludzie, wokół których wychował się Jezus, przyzwyczaili się do Niego. Dlatego z niedowierzaniem traktowali tych, co mówili, że jest kimś wyjątkowym, długo oczekiwanym Mesjaszem. Przyzwyczajenie naprawdę może uczynić nas ślepymi i głuchymi. Może zgasić zachwyt Bogiem, przyjacielem, żoną, dzieckiem, a nawet samym sobą.

Boże, Dawco życia i Twórco piękna,
dziękuję Ci,
że stworzyłeś mnie zdolnym do miłości.
Proszę,
niech Twoja łaska pomaga mi dostrzegać
Twoje piękno w drugim człowieku.

zrodło komentarza do dzisiejszej ewangelii: katolik.pl

https://