Dajmy się przemienić.

Znalezione obrazy dla zapytania zmartwychwstanie pusty grób
(…) To czy spotkaliśmy Zmartwychwstałego Pana i to czy w Niego wierzymy, można sprawdzić tylko w jeden sposób. Tym sposobem są dwa owoce: przemiana i głoszenie. Ta przemiana to nie jest jakiś magiczny zabieg. To jest proces, polegający na współpracy. Ja i On. Piotr nie poszedł do psychologa na super terapię. On spotkał Zmartwychwstałego i pozwolił na to, by Jezus zaczął zmieniać piotrowe myślenie o sobie samym, o świecie i misji. Piotr wyszedł ze swojego lęku, słabości i skutków zdrady nie dlatego, że stał się herosem, ale dlatego, że pozwolił Zmartwychwstałemu przemienić swoje życie. Zrobił to bezwarunkowo. My też chcemy, a jednak jest tak, jakbyśmy nigdy z dziedzińca pałacu Kajfasza nie wyszli. My ciągle chcemy z Bogiem tak na raty żyć. Spoko, możesz tak dalej. Możesz długo w swoim życiu się zżymać i zatrzymywać na swoich lękach, kompleksach, brakach i niedoskonałościach.


 

Czas na nas. Czas byśmy udowodnili sobie i Kościołowi, że dokonała się w nas przemiana, że to, co jest nam tu głoszone jest głoszeniem Zmartwychwstałego Chrystusa. Czas by pokazać, że nie jest to tylko miłe gadanie. Jeśli tak jest – to biada nam, bo nie głosimy Chrystusa Żywego, a jedynie miłe popierdułki.(…)


Bracie i Siostro, daj się Mu dziś przemienić. Właśnie dziś, kiedy cały ten nasz katolicki kraj szykuje się do pójścia jutro do roboty, Ty daj się Mu przemienić. Niech jutro do szkoły, do roboty, do zajęć domowych nie ruszy już zalękniony człowiek, ale ruszy przemieniony Nowy Człowiek, który będzie wiedział, co wybrać, kiedy pojawi się okazja do grzechu. Człowiek, który będzie wiedział, jak przeżyć swój kolejny dołek. Daj się Mu przemienić, ale nie zapominaj, że to też Twoje myślenie, decyzje i czyny są tym, na czym On może budować. Jest alternatywa do tego, co powiedziałem. Można się upierać przy starej śpiewce, jak arcykapłani, można nawet innych przekupywać by przeszli na naszą stronę. Ale to jest śmierdząca sprawa.

Do roboty. Amen!


 

źródło komentarza liturgicznego na dzisiaj: blog ojca Grzegorza Kramera

https://

?list=PLjw7UDLW291g8MW-ENwqQuarm0RdzYYwu