Dotknij go dziś.

Znalezione obrazy dla zapytania serce bóg

Jezus zna każde ludzkie serce
Jezus uczy odróżniania człowieka od jego czynów. Nie potępia nigdy nikogo, ale zwracając uwagę na zło, daje możliwość rozpoznania go i podjęcia trudu przemiany życia. Zaczyna od myśli, które opanowują serca.

Bo Jezus zna dogłębnie każde ludzkie serce. Widzi, że w umysłach uczonych pojawia się oskarżenie Go o bluźnierstwo. Są to złe myśli, które osądzają Jezusa. Natomiast ci, co przynieśli paralityka, nie podważają Jego mocy. Wierzą, że Jezus może każdego uzdrowić. Wyznają w ten sposób swoją wiarę w Syna Bożego. Jezus chce zbawić jednych i drugich, dlatego wskazuje im na konieczność troski o zdrowie całego człowieka: duszy i ciała (w tej kolejności). Może i moje myślenie potrzebuje uzdrowienia, aby widzieć życie swoje czy bliskich w całościowej perspektywie… Wówczas wiara w moc Chrystusa będzie mnie mobilizować, aby w modlitwie przynosić ich do Niego.

Panie Jezu, tylko Ty znasz dogłębnie moje serce. Dotknij go dziś i uzdrów, aby myśli w nim się rodzące potrafiły szanować godność każdego człowieka, a widok zła mobilizował mnie do ufnego powierzenia tych ludzi Twojej boskiej mocy.
źródło komentarza liturgicznego na dzisiaj: katolik.pl
https://