Fotorelacja-Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii.


Warning: Illegal string offset 'width' in /wp-content/plugins/rps-image-gallery/rps-image-gallery.php on line 1873

Warning: Illegal string offset 'height' in /wp-content/plugins/rps-image-gallery/rps-image-gallery.php on line 1874

W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Uroczystość ta stwarza doskonałą okazję do rozważania wielkiej tajemnicy wiary, którą jest Przenajświętsza Eucharystia. Jest też okazją do publicznego uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Ten dzień jest dniem radości i dziękczynienia za dar Eucharystii. Oznajmiamy światu swoją radość. Podczas procesji Chrystus jest obecny na naszych ulicach. Przypominamy, że Jego obecność rozciąga się na całe nasze życie, nie jest zamknięta tylko w murach świątyni, w ścianach tabernakulum.