Chór parafialny

Życzenia Imieninowe dla Organisty P. Zbigniewa.

Szczęścia -  by każdy dzień przynosił radość,
Radości – by uśmiech nie znikał z twarzy,
Uśmiechu -  by przeganiał zmartwienia
Beztroski -  by żyć w opatrzności Bożej  i zdrowiu,
Pomyślności i zdrowia – by realizować marzenia,
A spełnienia marzeń – by odczuwać szczęście…
Ale przede wszystkim to dziękujemy Ci dzisiaj za to,
że prowadzisz naszą modlitwę  poprzez muzykę i śpiew
oraz  życzymy abyś umocniony Bożymi łaskami,
Matczyną opieką i darami Ducha Świętego
nadal to czynił – z oddaniem, pasją i satysfakcją.

Fotorelacja z życzeń składanych w czasie wieczornej Mszy św. :

Spotkanie chóru parafialnego z Ks. Biskupem Damianem

BISKUP POMOCNICZY DAMIAN MUSKUS OFM
herb BISKUP POMOCNICZY DAMIAN MUSKUS OFM

DOKTOR TEOLOGII
BISKUP TYTULARNY AMAIA
BISKUP POMOCNICZY I WIKARIUSZ GENERALNY
ARCYBISKUPA METROPOLITY KRAKOWSKIEGO
DELEGAT ARCYBISKUPA KRAKOWSKIEGO DS. MIĘDZYZAKONNEGO WYŻSZEGO INSTYTUTU KATECHETYCZNEGO W KRAKOWIE

Życiorys

O. Damian Andrzej Muskus OFM urodził się 6 września 1967 r. w Leżajsku. W roku 1986 rozpoczął nowicjat w Zakonie Braci Mniejszych Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP. W latach 1987-1993 odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym oo. Bernardynów w Krakowie i w Kalwarii Zebrzydowskiej. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk abp. Mariana Jaworskiego 12 czerwca 1993 r. Po święceniach pracował jako katecheta w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz duszpasterz grup młodzieżowych.

W 1994 r. podjął na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego studia specjalistyczne w zakresie katechetyki, które zakończył doktoratem w 1998 roku.

Przez trzy lata był wychowawcą kleryków, a od roku 2002 rektorem Wyższego Seminarium Duchownego oo. Bernardynów.

W roku 2005 został mianowany kustoszem Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas sześcioletniej posługi koncentrował się nie tylko na kultywowaniu wielowiekowych tradycji, ale również na wprowadzaniu do kalendarza sanktuarium nowych nabożeństw i pielgrzymek stanowych, a także obejmowaniu troską duszpasterską młodych oraz osoby niepełnosprawne.

Jako kustosz sanktuarium, oprócz cyklicznych uroczystości, organizował pielgrzymkę Ojca Świętego Benedykta XVI do Kalwarii Zebrzydowskiej w 2006 roku, był gospodarzem ogólnopolskich uroczystości dziękczynnych za kanonizację Szymona z Lipnicy w 2007 roku, przygotował rok jubileuszowy w sanktuarium w 2009 roku, ubogacając go wydarzeniem artystycznym pt. Oratorium Kalwaryjskie.

Za jego kadencji przeprowadzono na szeroką skalę prace renowacyjno-konserwatorskie w kalwaryjskiej bazylice, klasztorze i na Dróżkach.

Do dnia nominacji był wykładowcą katechetyki i dydaktyki, referentem ds. katechezy przy Kurii Prowincjalnej oo. Bernardynów w Krakowie oraz sekretarzem formacji i studiów swojej zakonnej prowincji.

źródło: http://www.diecezja.pl/biskupi/bp-damian-muskus-ofm.html

Pamiątkowe zdjęcia ze spotkania chóru parafialnego z Ks. Biskupem Damianem  - 15.09.2013r.

Życzenia imieninowe dla Organisty P. Zbigniewa Marcaka

Drogi Solenizancie przyjmij życzenia od naszej wspólnoty parafialnej:

Wspólnota parafialna dziękuje Ci dzisiaj za to, że prowadzisz naszą modlitwę poprzez muzykę i śpiew, życzymy abyś umocniony Bożymi łaskami, Matczyną opieką i darami Ducha Świętego nadal to czynił – z oddaniem, pasją i satysfakcją. Niechaj los Ci sprzyja niosąc powodzenie, idź przez życie z uśmiechem i dobrocią w sercu, otoczony tylko dobrymi ludźmi, silny poczuciem bezpieczeństwa, zadowolenia i szczęścia. Abyś odnajdywał w bliskich Ci osobach – siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie-radość  istnienia, w kolorach, smakach i zapachach – wielkość natchnienia. Wszystko co było Twoim marzeniem, co jest, i co będzie w przyszłości, niech nie uleci z cichym westchnieniem, lecz niech się spełni w całości. By najpiękniejsze chwile w Twoim życiu trwały wiecznie.

Fotorelacja: życzenia imieninowe składane  na Mszy św, wieczornej, odprawianej w intencji Solenizanta:

Podopieczni z chóru parafialnego do życzeń imieninowych dołączają słowa wdzięczności za trud wkładany w prowadzenie naszej grupy parafialnej.