”Jeszcze Polska…”

W dniu 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Jednocześnie jest to data upamiętniająca zwycięską Bitwę Warszawską 1920 roku, nazwaną Cudem nad Wisłą. W tym dniu oddajemy cześć bohaterom, którzy oddali własne życie za naszą Ojczyznę, a także wyrażamy podziękowanie za poświęcenie i trud w służbie na rzecz ochrony Niepodległości Polski oraz zapewnienia bezpieczeństwa i nienaruszalności granic.

Służba wojskowa wymaga wielu wyrzeczeń, poświęcenia i oddania. Żołnierze poprzez swoją codzienną pracę zmagają się ze współczesnymi zagrożeniami bezpieczeństwa.

Z okazji Święta Wojska Polskiego życzymy wszystkim żołnierzom i pracownikom wojska najlepsze życzenia: wytrwałości i skuteczności w służbie, zawodowej satysfakcji, dobrego zdrowia, szczęścia i rodzinnej harmonii.

Pozdrawiamy kombatantów i weteranów, żołnierzy rezerwy i w stanie spoczynku, z których wielu nadal służy wojsku swoim doświadczeniem i umiejętnościami.

Wyrazy uznania i wdzięczności kierujemy do rodzin żołnierzy oraz pracowników wojska. Dziękujemy za cierpliwość i poświęcenie z jakim wspierają swoich bliskich w wypełnianiu przez nich powinności wobec Ojczyzny.

https://

Modlitwa żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych

Panie Boże Wszechmogący – daj nam siły i moc wytrwania w walce o Polskę, której poświęcamy nasze życie.
Niech z krwi niewinnie przelanej braci naszych, pomordowanych w lochach gestapo i czeki, niech z łez naszych matek i sióstr, wyrzuconych z odwiecznych swych siedzib, niech z mogił żołnierzy naszych, poległych na polach całego świata – powstanie Wielka Polska.
O Mario, Królowo Korony Polskiej – błogosław naszej pracy i naszemu orężowi. O spraw Miłościwa Pani – Patronko naszych rycerzy, by wkrótce u stóp Jasnej Góry i Ostrej Bramy zatrzepotały polskie sztandary z Orłem Białym i Twym wizerunkiem.

https://