Koncert Zespołu Muzyki Dawnej im. Gaspare Castiglione.

Średniowieczne, renesansowe i barokowe pieśni religijne w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej im. Gaspare Castiglione rozbrzmiewały dzisiaj tj. 14.04.2013r. w naszym kościele parafialnym.Koncert zasłużenie wywołał gromkie owacje na stojąco. Dziękujemy za przepiękne wykonanie, dostarczone wzruszenie i emocje.

Zespół Muzyki Dawnej im. Gaspare Castiglione

Zespół Muzyki Dawnej im. Gaspare Castiglione jest zespołem instrumentalno – wokalnym, który powstał w maju 1997 r. w Miejskim Ośrodku Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej.
Członkami zespołu są dzieci i młodzież suskich szkół koncertujący w kostiumach wykonanych na wzór oryginalnych renesansowych strojów dworskich. Szczególnie pięknie prezentują się na tle zabytkowej architektury „Małego Wawelu” – zamku w Suchej Beskidzkiej.
W repertuarze zespołu znajdują się: muzyka, pieśni i tańce dworskie XIV – XVII wiecznej Europy.
Zespół aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i regionu, koncertuje również w innych miastach Polski (Dworek w Stryszowie, Muzeum Historyczne w Opatowie, zabytkowy kościół w Graboszycach, zabytkowy kościół w Sosnowicach/Brzeźnica, kościół św. Krzyża w Cieszynie, Piwnica pod Baranami w Krakowie, Wierzynek w Krakowie).
Zespół wielokrotnie uczestniczył w Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski” zdobywając GRAND PRIX Festiwalu w 2007 roku.
Dwukrotnie uczestniczył w Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu w 2005 r. i w 2007 r.( wyróżnienie).
Dorobkiem artystycznym zespołu jest również trzykrotne nagranie płyty z muzyką XIV – XVII wieku – pieśni, tańce dworskie i kolędy staropolskie.
Zespół posiada bogate instrumentarium: kopie renesansowych i barokowych fletów prostych, szałamaję hiszpańską, fidel, skrzypce, instrumenty perkusyjne.
Młodzież uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez krakowskich artystów muzyków : Aleksandra Tomczyka i Annę Śliwę.
Kierownik artystyczny zespołu, instruktor grupy instrumentalnej – Agnieszka Bernacka
źródło:www.zameksuski.pl