Liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II.

W czasie Mszy św. odmawiana jest dziś modlitwa: „Boże bogaty w miłosierdzie, z Twojej woli błogosławiony Jan Paweł II, papież, kierował całym Kościołem, spraw, prosimy, abyśmy dzięki jego nauczaniu z ufnością otworzyli nasze serca na działanie zbawczej łaski Chrystusa, jedynego Odkupiciela człowieka. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Po raz drugi 22 października Kościół w Polsce obchodzi liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Właśnie tego dnia przypada rocznica inauguracji jego pontyfikatu. Wspominając bł. Jana Pawła II Kościół modli się dziś do Boga „bogatego w miłosierdzie” „abyśmy dzięki jego nauczaniu z ufnością otworzyli nasze serca na działanie zbawczej łaski Chrystusa, jedynego Odkupiciela człowieka”.Papież Jan Paweł II został beatyfikowany 1 maja 2011 r. Jego proces beatyfikacyjny rozpoczął się 28 czerwca 2005 r. – niespełna trzy miesiące po śmierci. W 2009 r. papież Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu heroiczności cnót papieża Polaka, który zamknął zasadniczą część jego procesu beatyfikacyjnego. Decyzja o beatyfikacji 1 maja 2011 r. została ogłoszona w styczniu tego roku w Rzymie. Liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II wyznaczono na 22 października.