„Nie z postępków bliźniego będziemy rozliczani”

Znalezione obrazy dla zapytania wiara bóg krzyż

Poletko mojej duszy

Komentarz liturgiczny na dzisiaj: Ludzie przyjeżdżali do niewielkiej francuskiej wioski, by spotkać tam niezwykłego kapłana, św. Jana Marię Vianneya. Spośród wielu różnych wspomnień zachował się fragment jego kazania: „Co byście powiedzieli o człowieku, który zajmuje się polem sąsiada, a swoje zostawia odłogiem? – pytał swoich parafian Proboszcz z Ars. – Tak właśnie postępujecie. Ciągle grzebiecie w sumieniach innych ludzi, a wasze własne zarastają chwastami”. Vianney powiedział też, że kiedy przyjdzie śmierć, to nie z postępków bliźniego będziemy rozliczani, lecz z własnych win. Każdy z pewnością może te słowa wziąć sobie głęboko do serca.

Panie Jezu,
przepraszam Cię dziś za wszystkie niesprawiedliwe sądy i słowa,
które wypowiedziałem o innych,
za moją pychę, zarozumiałość i małoduszność.
Zmiłuj się nade mną.

źródo: katolik.pl

https://