OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.02.2017r.

NOWY  ROK dn.  01. 01. 2017 r.

Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Pokoju. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Msza św. wieczorna o godz. 17.00. Nieszporów dziś nie ma.
Jutro wspomnienie – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
We wtorek wspomnienie – Najświętszego Imienia Jezus. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
W środę u Sióstr Felicjanek o godz. 10.15 Msza św. i spotkanie opłatkowe Rodziny Felicjańskiej.
W czwartek I miesiąca w kaplicy na Wełczy o godz. 15.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 16.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 17.00 Msza św. i po Niej półgodzina Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy połączona z „Godziną Świętą”.
W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 10.00. Na każdej Mszy św. pobłogosławienie  kredy i kadzidła. Jest to święto nakazane i każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca Najśw. Maryi Panny. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.
W czwartek kancelaria parafialna nie będzie czynna.
Przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
6 stycznia młodzież KSM-u przed Mszami będzie rozprowadzać kadzidło i kredę, którą będzie można poświęcić na Mszach św. Dowolne ofiary młodzież przeznaczy na przygotowanie Misterium Wielkanocnego.
W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu  św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Spotkanie rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.00. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie udzielany w drugą sobotę lutego.
Jak w ubiegłym roku, tak samo w tym roku po kolędzie będą chodzić członkowie Rady Duszpasterskiej wraz z innymi chętnymi. Ta kolęda będzie 6, 7 i 8 stycznia. Ofiary te będą przeznaczone na remont Ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej i św. Antoniego. Koszt takiej konserwacji i renowacji to prawie 160.000tysięcy zł. W ubiegłym roku zebrano 60.000 tysięcy. Z tej puli zapłacono już na początku grudnia 50.000 tysięcy. Już dziś dziękujemy tym wszystkim, którzy złożą ofiarę, jak i tym, którzy będą chodzić. „Bóg zapłać”.
Do chorych z Komunią św. będziemy jeździć na I piątek lutego.
Plan kolędy, czyli odwiedzin duszpasterskich na bieżący tydzień:
Jutro – Kudłata, Koszorek, Krzonka, Skutowa, Hujdowa, Masłówka do szkoły.
Wtorek – Od starej piekarni, Podsot, Trybały, Warzechówka.
Środa – Od p. Sobaniaka, Brzeg do p. Bartyzela.
Czwartek – Malikowa, Czarnotowa, Bubiakowa, u Panienki, Gawły.
Sobota – 1 Ks. Od p. Gancarczyka, dokończenie Brzegu do p. Jacka Szarleja.
2 Ks. i tu nastąpiła zmiana – Kalina Dolna i Górna oraz Piergiesowe Polanki. Surmiacy zostali włączeni do innego rejonu.