OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.11.2013r.

Uroczystość Wszystkich Świętych, dn. 01. 11. 2013 r.

Dziś o godz. 14.00 Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na górnym i dolnym cmentarzu. Po Mszy św. o godz. 14.00 wyruszy procesja na dolny cmentarz. Bardzo prosimy o zachowanie porządku w czasie procesji. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.
Dziś w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Jutro przypada Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 17.00. Po uroczystej Mszy św. koncelebrowanej wyruszy procesja na górny cmentarz.
Z racji I soboty o godz. 16.30 nabożeństwo Nieustającego Różańca.
Wierni, którzy dziś i jutro nawiedzą kościół mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą zyskać ten odpust tylko raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia kościoła należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę” oraz trzeba wypełnić inne warunki; być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i modlić się według intencji Ojca Świętego. Podobny odpust można zyskać codziennie do 8 listopada włącznie nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłymi.
Jutro kancelaria parafialna w związku z Dniem Zadusznym nie będzie czynna.
Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy dziś w kancelarii parafialnej do godz. 14.00.
Objazd chorych będzie w tym miesiącu wyjątkowo w przyszłą sobotę. Jeżeli są nowi chętni to można ich zgłaszać w zakrystii do wtorku włącznie.