OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 01.11.2017r.

Uroczystość Wszystkich Świętych, dn. 01. 11. 2017 r.

Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 dodatkowa Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na górnym i dolnym cmentarzu. Po Mszy św. o godz. 14.00 wyruszy procesja na dolny cmentarz. Bardzo prosimy o zachowanie porządku w czasie procesji. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

Jutro przypada Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja na górny cmentarz.
Wierni, którzy dziś i jutro nawiedzą kościół mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą zyskać ten odpust tylko raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia kościoła należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę” oraz trzeba wypełnić inne warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i modlić się w int. Ojca Świętego. Podobny odpust można zyskać codziennie do 8 listopada włącznie nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłymi.
W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 16.00 spowiedź św., a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna. I tu jedno przypomnienie: ci, którzy byli u spowiedzi na Wszystkich Świętych, a nie mają grzechu ciężkiego, nie muszą iść do spowiedzi, tylko przyjąć Komunię św.
W sobotę wspomnienie – św. Karola Boromeusza, bp. Jest to I sobota miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP, natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

W czwartek kancelaria parafialna nie będzie czynna. Również w czwartek nie będzie czynna Poradnia Rodzinna.
Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy dziś w kancelarii parafialnej do godz. 14.00.

Pragniemy podziękować p. Marcie i Rafałowi Szarlej za kwiaty na Ołtarze. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W piątek po Mszy św. wieczornej będzie rozdanie nagród. Dzieci prosimy o przyniesienie ze sobą plansz różańcowych. Najlepsze zostaną nagrodzone.