OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.12.2013r.

1 Niedziela Adwentu, dn. 01. 12. 2013 r.

Dziś po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i odśpiewamy „Uwielbiaj duszo moja Pana”. O godz. 16.3o Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.
Jutro wspomnienie – bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera.
We wtorek wspomnienie – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
W środę wspomnienie – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. O godz. stwo10.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. górników z Zawoi. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo dla górników.
W czwartek o godz. 15.30 w kaplicy na Wełczy spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 16.00 Msza św. Natomiast w kościele parafialnym Msza św. o godz. 17.00, po Niej wystawienie Najśw. Sakramentu i półgodzinna Adoracja w ciszy. Zapraszamy jak najwięcej na Nią jak najwięcej parafian.
W piątek wspomnienie – św. Mikołaja, bp. W tym dniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 15.00 spowiedź św. z okazji I piątku. I tu przypomnienie, że ci, którzy byli u spowiedzi odpustowej, a nie mają grzechu ciężkiego mogą przyjąć tylko Komunię św. O godz. 17.00 Msza św. Na tę Mszę św. zapraszamy dzieci, gdyż później chce się z nimi spotkać św. Mikołaj.
W sobotę wspomnienie – św. Ambrożego, bp. i doktora Kościoła. Jest to I sobota miesiąca. Po Roratach wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówienie litanii do Matki Bożej. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.
W sobotę będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od godz. 9.00.
W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin.. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.
Od dziś będą rozprowadzane świece wigilijne. Są to cegiełki na pokrycie, choć w części potrzeb ubogich
Dzieci w naszej archidiecezji i parafii. W naszej parafii ofiary te przeznaczymy na częściowe pokrycie kosztów związanych z dożywianiem dzieci z ubogich rodzin. W ubiegłym roku wystarczyło na dwa miesiące. Niech ten dar oczyszcza nasze serca i pomoże dostrzec Chrystusa w potrzebujących. Ofiara za jedną świecę wynosi 9 zł. w górę. Świece będą rozprowadzane przed kościołem przez członków szkolnego koła Caritas, które istnieje przy Zespole Szkół w Zawoi Centrum.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
Porządek Mszy św. u chorych:
Czwartek – godz. 10.30 Zofia Maduzia / k. Gminy /
Sobota – godz. 10.00 Witold Bujwicki / Zemliki /