OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.03.2014r.

8 Niedziela Zwykła, dn. 02. 03. 2014 r.

Dziś zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 dokończenie 40-sto godzinnego nabożeństwa według porządku podanego w ubiegłą niedzielę. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.
W naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej i trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej tj. do 15 czerwca.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
We wtorek święto – św. Kazimierza, królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
W środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post, czyli okres rozważania Męki i Śmierci Pana Jezusa. Okres Wielkiego Postu rozpoczyna się o północy z wtorku na środę. Pamiętajmy, że okres Wielkiego Postu jest czasem zakazanym i żaden szanujący się katolik nie będzie brał udziału w zabawach i dyskotekach.
W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 15.00. Na wszystkich Mszach św. będzie posypanie głów popiołem. Postarajmy się być na Mszy św. w tym dniu, aby z Bogiem w sercu rozpocząć Wielki Post.
 W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
W czwartek I miesiąca w kaplicy na Wełczy o godz. 15.30 spowiedź św., a o godz. 16.00 Msza św. Natomiast w kościele parafialnym o godz. 17.00 Msza św. i „Godzina Święta” połączona z półgodzinną Adoracją w ciszy.
W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 15.00 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 16.30 „Droga Krzyżowa”, a po Niej Msza św.
W sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie w godzinach urzędowych. W czwartek o godz. 16.15 spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest w trzecią niedzielę marca o godz. 11.00.
W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.
Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 na plebanii spotkanie wszystkich członków Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy na nie wszystkich członków Rady Duszpasterskiej.
W Środę Popielcową kancelaria parafialna nie będzie czynna.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa” dla wszystkich. O godz. 16.00 będą odprawione pierwsze w tym roku „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy jak najwięcej dzieci, młodzieży i dorosłych na te nabożeństwa. Za udział w „Drodze Krzyżowej” i „Gorzkich Żalach” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. składka na potrzeby parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.