OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.03.2013r.

3 Niedziela Wielkiego Postu, dn. 03. 03. 2013 r.

Dziś zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa” dla wszystkich. O godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.
Jutro święto – św. Kazimierza, patrona Archidiecezji krakowskiej.
W czwartek jako I miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 półgodzinna Adoracja Najśw. Sakramentu poświęcona na prywatną modlitwę w ciszy. Zapraszamy do brania udziału w tej Adoracji. Po Adoracji spotkanie Grupy Modlitewnej Nauczycieli na plebani.
W piątek o godz. 16.30 „Droga Krzyżowa” dla dzieci, dla młodzieży i starszych, a po Niej Msza św. wieczorna.
W sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. W czwartek o godz. 16.15 na plebani spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie udzielany w trzecią niedzielę marca tj. 17 marca o godz. 11.00.
W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.
W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Podajemy program Rekolekcji na niedzielę:
Godz. 7.30 Msza św. z nauką dla wszystkich.
Godz. 9.00 Msza św. z nauką dla dzieci, a po Niej nauka dla uczniów Gimnazjum.
Godz. 11.00 Msza św. z nauką dla wszystkich, a po Niej nauka stanowa dla mężczyzn.
Godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazanie pasyjnym.
Godz. 17.00 Msza św. z nauką dla wszystkich, a po Niej nauka stanowa dla młodzieży uczącej się i pracującej.
Dalszy ciąg Rekolekcji jest wywieszony przed kościołem i jest rozdawany przez ministrantów. Bardzo prosimy parafian, aby znaleźli czas i brali udział w naukach stanowych, jak również dla wszystkich. Zwracamy się też do młodzieży tak uczącej się, jak i pracującej by brała udział w swoich naukach stanowych. W czwartek na zakończenie Rekolekcji składka jak zawsze jest przeznaczona dla Ks. Rekolekcjonisty. W związku z Rekolekcjami w przyszłą niedzielę Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
Na ołtarzu Serca Jezusowego i św. Franciszka są wystawione skrzynki, do których można wrzucać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
Caritas naszej Archidiecezji, jak co roku, organizuje pomoc dla biednych i potrzebujących. W ramach tej akcji przysłała nam baranki wielkanocne, które będzie można nabyć od przyszłej niedzieli. Część ofiar pozostanie w parafii na paczki, jakie co roku są roznoszone przez członkinie Zespołu Charytatywnego.
W Sali „Stodoła” przy Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim w dniu 10 marca o godz. 18.00 będzie premiera Misterium Męki Pańskiej. Kolejne przedstawienia codziennie w dniach od 11 – 16 marca o godz. 18.00. Bilety są dostępne w Makowie Podhalańskim w kancelarii parafialnej.