OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.05.2013r.

6 Niedziela Wielkanocna, dn. 05. 05. 2013 r.
Dzisiejsza niedziela jest dniem I Komunii św. w naszej parafii. Módlmy się serdecznie int. naszych dzieci, aby trwały przy Chrystusie, którego przyjmą w dniu dzisiejszym po raz pierwszy do swojego serca.
Jak było zapowiadane dziś ze względu na I Komunię św., Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. za wszystkie dusze wypominane.
Jutro święto – świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
Jutro, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje. Przez wszystkie trzy dni o godz. 7.00 rano procesja dokoła kościoła w czasie której, będziemy śpiewać litanię do Wszystkich Świętych. Zachęcamy parafian do licznego udziału. Po procesji Msza św.
We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
W środę Uroczystość św. Stanisława, bp. i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Jest to dzień patrona Naszego Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Pamiętajmy w tym dniu w swoich modlitwach o Czcigodnym Solenizancie.
W sobotę o godz. 10.00 próba dzieci z klas III, które w przyszłą niedzielę będą obchodzić rocznicę I Komunii św.
W sobotę o godz. 18.00 Msza św. w czasie której będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 17.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.
W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. dla uczniów klas III z całej parafii z okazji rocznicy I Komunii św. Dzieci zbiorą się przed kościołem o godz. 8.50, gdzie nastąpi powitanie i wprowadzenie do kościoła. O godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.
Przed kościołem są czasopisma katolickie i książka „Szlaki Papieskie”. Zachęcamy do ich nabycia.
W przyszłą niedzielę jako II miesiąca, składaka na wszystkich Mszach św. na potrzeby parafii, a szczególnie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła przez dwa miesiące. Trzeba zapłacić tylko za dystrybucję 4543 zł. i 8 gr.