OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 06.10.2013r.

27 Niedziela Zwykła, dn. 06. 10. 2013 r.

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.
Jutro wspomnienie – Najśw. Maryi Panny Różańcowej.
W środę święto – bł. Wincentego Kadłubka, bp.
W czwartek wspomnienie – bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.
W sobotę wspomnienie – bł. Jana Beyzyma, prezbitera.
W sobotę na Mszy św. wieczornej będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 16.15. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest w trzecią niedzielę października o godz. 11.00.
W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.
W przyszłą niedzielę XIII Dzień Papieski. Młodzież przed kościołem będzie zbierać do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Od wtorku w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych będziemy przyjmować na wypominki roczne i jednorazowe.
Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek przed kościołem, przeznaczone na Seminarium Duchowne w Krakowie. Złożono 1803 zł. oraz 63 gr. Wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy na nie jak najwięcej parafian. Chcemy ożywić to nabożeństwo wśród uczniów, dlatego podajemy porządek nabożeństw dla nich:
W poniedziałki – uczniowie z klas I i II z Gimnazjum z całej parafii.
W środy – uczniowie z klas III z Gimnazjum z całej parafii.
W czwartki – uczniowie z klas II, III i IV z podstawówki z całej parafii.
W piątki – uczniowie z klas V i VI z podstawówki z całej parafii.
Najlepiej, aby wszyscy uczniowie chodzili i brali udział w nabożeństwach różańcowych codziennie.
W środę o godz. 10.15 u Sióstr Felicjanek Msza św. dla Rodziny Felicjańskiej.
Rozpoczynają się przygotowania do przyjęcia Sakramentu dla uczniów klas I i II z Gimnazjum z całej parafii. Prosimy rodziców o przypilnowanie tej ważnej sprawy, czy ich synowie i córki biorą w tych spotkaniach. Jest to rozporządzenie Ks. Kardynała i obowiązuje od kilku lat.
Program tych spotkań:
Środa; 9. 10. o godz. 16.00 uczniowie klasy I z Gimnazjum z Wilcznej z Siostrą Martą
Środa; 9. 10. po Mszy św. wieczornej uczniowie klas I z Gimnazjum z Centrum z p. Zbigniewem.
Czwartek ; 10. 10. Po Mszy św. wieczornej uczniowie klas II z Gimnazjum z Centrum z Ks. Andrzejem.
Ks. Adam poda termin spotkania na lekcji religii.
Uczniowie mają w podanych terminach brać udział w nabożeństwie różańcowym i Mszy św. wieczornej.