OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 06.11.2016r.

 32 Niedziela Zwykła, dn.  06. 11. 2016 r.

Dziś zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.
We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
W środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. O godz. 17.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
W czwartek wspomnienie – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Po Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczęcie nowenny przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Nowenna ta będzie do 18. 11. Serdecznie na tę nowennę zapraszamy jak najwięcej parafian.
W piątek wspomnienie – św. Marcina z Tours, bp.
W piątek przypada Rocznica Odzyskania Niepodległości. Jak co roku o godz. 10.30 rozpoczęcie uroczystości pod pomnikiem. Później w kościele o godz. 11.00 Msza św. w int. Ojczyzny. Zapraszamy jak najwięcej parafian i gości na tę Mszę św.
W piątek z racji szczególnego charakteru tego dnia Ks. Kard. Stanisław Dziwisz udzielił dyspensy od powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.
W sobotę wspomnienie – św. Jozafata, bp. i męczennika.
W sobotę o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w parafialnej do czwartku włącznie w godzinach urzędowych. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 16.15. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie w trzecią niedzielę listopada o godz. 11.00.
W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będziemy dziękować za Rok Miłosierdzia. O godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.
Również w przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy uczniów szkół podstawowych z całej parafii, a szczególnie by nie zabrakło uczniów z klas III.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
Pragniemy podziękować członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za przypilnowanie porządku w czasie procesji na dolny cmentarz w dniu Wszystkich Świętych. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.
    Od poniedziałku p. Organista będzie roznosił opłatki, którymi będziemy się łamać przy kolacji wigilijnej. Ofiary jakie będziecie składać przy tej okazji niech będą wyrazem Waszej wdzięczności za jego pracę.
Już 19 listopada  rozpoczną się rekolekcje przed Uroczystością Odpustową ku czci św. Klemensa, głównego patrona naszej parafii i kościoła.
Młodzież z klasy III z Gimnazjum z Zawoi Centrum będzie miała spotkanie we wtorek o godz. 16.00, a z Wilcznej w czwartek również o godz. 16.00.
W przyszłą niedzielę składka na wszystkich Mszach św. na potrzeby parafii i będzie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.
W przyszłą niedzielę przypada 26 rocz. śmierci Ks. Prał. Wł. Wądrzyka. Msza św. za Niego będzie odprawiona o godz. 17.00. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafia. Pamiętajmy również w swoich prywatnych modlitwach.