OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.02.2013r.

Dziś o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Po Mszy św. o godz. 11.00 dokończenie 40-sto godzinnego nabożeństwa według porządku podanego w ubiegłą niedzielę. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.
W naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej i trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej tj. do 26. maja.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
Jutro wspomnienie – Najśw. Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przypada XXI Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o chorych i o tych, którzy leczą i opiekują się chorymi.
W środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post, czyli okres rozważania Męki i Śmierci Pana Jezusa. Okres Wielkiego Postu rozpoczyna się o północy z wtorku na środę. Pamiętajmy, że okres Wielkiego Postu jest czasem zakazanym i żaden szanujący się katolik nie będzie brał udziału w zabawach i dyskotekach.
W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 17.00 W kaplicy na Wełczy o godz. 15.00. Na wszystkich Mszach św. będzie posypanie głów popiołem. Postarajmy się być na Mszy św. w tym dniu, aby z Bogiem w sercu rozpocząć Wielki Post.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
W piątek o godz. 16.30 „Droga Krzyżowa, a po Niej Msza św. wieczorna.
W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w czasie, której będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Spotkanie rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.15. Później będzie okazja do spowiedzi św.
W czwartek do południa i w piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa” dla wszystkich. O godz. 16.00 będą odprawione pierwsze w tym roku „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy jak najwięcej dzieci, młodzieży i dorosłych na te nabożeństwa. Za udział w „Drodze Krzyżowej” i „Gorzkich Żalach” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
Pragniemy podziękować członkom OSP z Zawoi Centrum za usunięcie sopli lodowych z dachu kościoła. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.