OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.08.2013r.

19 Niedziela Zwykła, dn. 11. 08. 2013 r.

Dziś o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.
Jutro wspomnienie – św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy.
We wtorek święto Najśw. Maryi Panny Kalwaryjskiej.
W środę wspomnienie – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i wieczorem o godz. 18.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 10.00. Natomiast w kaplicy na Mosornem o godz. 15.00. Jest to święto nakazane i każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po każdej Mszy św. będzie pobłogosławienie ziół i kwiatów.
W tym dniu będziemy gościć Ks. Aleksandra Biszko z Ukrainy, który wygłosi kazania i składka będzie przeznaczona na remont kościoła, gdzie jest proboszczem. Starajmy Mu się pomóc przez nasze ofiary.
W piątek wspomnienie – św. Stefana Węgierskiego, króla.
W sobotę święto – św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. W sobotę o godz. 18.30 spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi św.
W najbliższy czwartek kancelaria parafialna i Poradnia Rodzinna nie będą czynne.
Uroczystości Odpustowe w Kalwarii Zebrzydowskiej będą od dziś do przyszłej niedzieli.