OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.10.2013r.

28 Niedziela Zwykła, dn. 13. 10. 2013 r.

Dziś o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.
Dziś przypada XIII Dzień Papieski. Młodzież przed kościołem zbiera do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jak było zapowiadane o godz. 20.00 zapraszamy na różaniec i wieczór poświęcony papieżowi, bł. Janowi Pawłowi II. W związku z tym nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30 nie będzie.
Jutro wspomnienie – św. Kaliksta I, papieża i męczennika.
We wtorek wspomnienie – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
W środę wspomnienie – św. Jadwigi Śląskiej.
W czwartek wspomnienie – św. Ignacego Antiocheńskiego, bp. i męczennika. Po Mszy św. wieczornej półgodzinna Adoracja w ciszy.
W piątek święto – św. Łukasza, Ewangelisty.
W przyszłą niedzielę Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. O godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 16.30. Później będzie okazja do spowiedzi św.
Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Będziemy gościć księdza i kleryków ze Zgromadzenia Księży Pallotynów. Jednym z kleryków będzie nasz rodak Tomasz Mniszak. Będzie można złożyć do puszek ofiary na potrzeby Seminarium i Zgromadzenia oraz nabyć kalendarz.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
Pragniemy podziękować za ofiary złożone na pomoc mieszkańcom Syrii. Złożono 2680 zł. oraz 5 euro i 1 $. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Zbliża się powoli Uroczystość Wszystkich Świętych. Robimy porządki na grobach swoich najbliższych. Pamiętajmy o tym, aby zostawić porządki, śmieci wrzucać do kontenerów, które będą opróżniane przez Komunalkę.
Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych tj. od wtorku do soboty włącznie od godz. 8.00 do 10.00 i dodatkowo w czwartki od godz. 15.00 do 17.00.
W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.