OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.11.2013r.

33 Niedziela Zwykła, dn. 17. 11. 2013 r.

Dziś o godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.
Jutro wspomnienie – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
We wtorek wspomnienie – bł. Salomei, zakonnicy.
Od wtorku rozpoczną się rekolekcje przed Uroczystością Odpustową ku czci św. Klemensa, głównego patrona naszej parafii i kościoła, które poprowadzi Ks. Marek Woźniak z Juszczyna. Program jest wywieszony przed kościołem i jest rozdawany przez ministrantów. Składka dla rekolekcjonisty będzie w dniu Odpustu. Bardzo prosimy o takie ułożenie sobie czasu, aby jak najwięcej można było skorzystać z nauk rekolekcyjnych. Zwracamy się również z tą prośbą do młodzieży pracującej i uczącej się.
W środę wspomnienie – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
W czwartek wspomnienie – Ofiarowania Najśw. Maryi Panny.
W piątek wspomnienie – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej i organistów. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszym p. Organiście.
W piątek spowiedź św. rekolekcyjna rano od godz. 9.00 – 12.00 z przerwą od 10.30 – 11.00 oraz po południu od godz. 14.30 – 17.00 z przerwą od 15.15 – 15.45.
W sobotę przypada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Klemensa, głównego patrona naszej parafii i kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, uroczysta Suma o godz. 11.00 i wieczorem o godz. 17.00. Sumę odprawi Ks. mgr lic. Wojciech Olszowski zastępca ekonoma. Po Sumie procesja dokoła kościoła. Na Sumę o godz. 11.00 zapraszamy jak najwięcej parafian i gości. Na procesję prosimy o zabranie wszystkich feretronów i chorągwi. Dzieci prosimy do sypania kwiatków. Kto ma stroje regionalne niech w nich przyjdzie na Sumę.
W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówienie litanii do Serca Bożego oraz Aktu Poświęcenia Sercu Jezusowemu.
Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii. Złożono 6352 zł. 37 gr. oraz 2, 50 euro, 15 koron norweskich i 1 kuna. Składamy również podziękowanie tym którzy liczyli.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
W związku z rekolekcjami i odpustem kancelaria parafialna do soboty włącznie nie będzie czynna. Nagłe sprawy będzie można wyjątkowo załatwić od 8.00 do 8.20. Również w czasie rekolekcji Mszy św. o godz. 6.30 nie będzie.