OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE : 18.12.2016r,

 4 Niedziela Adwentu, dn.  18. 12. 2016 r.

Dziś po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewamy „Uwielbiaj duszo moja Pana”.  O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.
Dziś o godz. 15.00 na plebanii spotkanie opłatkowe pracownic Zespołu Charytatywnego i członków Rady Duszpasterskiej.  
W czwartek przypada dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii. Spowiadać będziemy od godz. 9.00 do 11.00 z przerwą od 10.30 – 11.00 oraz po południu od godz. 14.30 do 17.00 z przerwą od 15.45 – 16.15. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed Świętami. Księża w poniedziałek, w środę i piątek będą spowiadać w innych parafiach naszego dekanatu i u nas nie będzie wtedy spowiedzi.
Dzieci do Chrztu św. należy zgłaszać w kancelarii parafialnej we wtorek i w środę w godzinach urzędowych. W pozostałe dni kancelaria parafialna nie będzie czynna.
W piątek o godz. 16.15 na plebanii spotkanie rodziców i chrzestnych . Rodziców i chrzestnych prosimy, aby ze spowiedzi skorzystali w czwartek.
W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 6.30 ostatnie Roraty z nowenną do Dzieciątka Jezus. Mszy św. wieczornej nie będzie. Wszyscy zasiadamy do stołu wigilijnego. Jest to święto rodzinne. Bierzmy opłatek do ręki z sercem przepełnionym miłością i przebaczeniem jeden drugiemu. Boża Dziecina przychodzi, aby nas pojednać ze Swoim Ojcem Niebieskim. O godz. 12.00 w nocy zostanie odprawiona Pasterka, w czasie której, razem z nami kolędy śpiewać będą członkowie zespołów regionalnych. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian, którzy mają stroje regionalne, aby na Pasterkę przyszli w tych strojach. Po Pasterce w kościele, jak co roku, zespoły regionalne będą śpiewać kolędy. Zatrzymajmy się, aby wtedy posłuchać tych zespołów. W czasie Pasterki, jak w ubiegłych latach, składka będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
W przyszłą niedzielę przypada U r o c z y s t o ś ć  B o ż e g o  N a r o d z e n i a. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00, 11.00, w kaplicy na Wełczy o godz. 10.00. Po południu o godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.
Przed kościołem są świece wigilijne i czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.