OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.05.2013r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dn. 19. 05. 2013 r.


Dziś o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 14.00 Msza św. pod Krzyżem na Górze Bartyzelowej. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.
Jutro – św. Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00.
We wtorek wspomnienie – św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
W środę wspomnienie – św. Rity z Cascii, zakonnicy.
W czwartek po nabożeństwie majowym półgodzinna Adoracja Najśw. Sakramentu poświęcona na prywatną modlitwę w ciszy. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej Adoracji.
W piątek – wspomnienie – Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
W sobotę wspomnienie – św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła.
W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej w naszej Archidiecezji. Niech każdy odpowie sobie w sumieniu, czy spełnił swój obowiązek wobec Boga i Kościoła.
Jak co roku w przyszłą niedzielę przyjedzie do naszej parafii Ks. ze Swoszowic, gdzie jest budowany kościół, aby wygłosić kazania i zebrać składkę na wszystkich Mszach św. na ten cel. W ten sposób odpowiemy na apel Ks. Kardynała, by pomagać parafiom, które budują kościoły.
Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła za dwa miesiące. Złożono 5635 zł. 77 gr. oraz 50 euro centów. Wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
U p. Adama Brańki są do odebrania zdjęcia z uroczystości I Komunii św. w naszej parafii.