OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.06.2014r.

Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, dn. 18. 06. 2014.

Dziś Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, uroczysta Suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. Po Sumie procesja do czterech Ołtarzy. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja dokoła kościoła.
Przez całą Oktawę Bożego Ciała codziennie Msza św. wieczorna o Najśw. Sakramencie, a po Niej procesja dokoła Kościoła. W niedzielę Msza św. z procesją dokoła kościoła przed południem o godz. 11.00 i wieczorem o godz. 18.00. Zwracamy się z prośbą do dzieci z klas III z całej parafii, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała brały udział w procesji w strojach komunijnych. Również zwracamy się do parafian, aby jak najliczniej brali udział w procesji. Prosimy też o zabieranie wszystkich feretronów i chorągwi na procesje, a mężczyzn do niesienia baldachimu.
W sobotę wspomnienie – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
Pragniemy podziękować za składkę do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc ofiarom powodzi na Bałkanach. Złożono 1530 zł. oraz 9 euro i 7 euro centów. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Pieniądze przekazano do Caritas w Krakowie.