OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.12.2014r.

4 Niedziela Adwentu, dn. 21. 12. 2014 r.

Dziś po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewamy „Uwielbiaj duszo moja Pana”. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.
Dziś o godz. 14.30 na plebanii spotkanie opłatkowe pracownic Zespołu Charytatywnego i członków Rady , Duszpasterskiej.
Jutro przypada dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii. Spowiadać będziemy od godz. 9.00 – 12.00 z przerwą od 10.00 – 11.00 oraz po południu od godz. 14.30 – 17.00 z przerwą od 15.30 – 16.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed Świętami. Księża we wtorek będą spowiadać w Makowie Podhalańskim i u nas nie będzie już wtedy spowiedzi.
Również jutro na Mszę św. wieczorną zapraszamy jak najwięcej parafian, gdyż wtedy będziemy się modlić w int. Ks. Adama obchodzącego w Wigilię imieniny. Myślimy, że nie zabraknie na Niej szczególnie uczniów, których uczy Ks. Adam. Pamiętajmy o Nim również w prywatnych modlitwach.
We wtorek o godz. 16.15 na plebanii spotkanie rodziców i chrzestnych tych dzieci, które w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia otrzymają Sakrament Chrztu św.
W środę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 6.30 ostatnie Roraty z nowenną do Dzieciątka Jezus. Mszy św. wieczornej nie będzie. Wszyscy zasiadamy do stołu wigilijnego. Jest to święto rodzinne. Bierzmy opłatek do ręki z sercem przepełnionym miłością i przebaczeniem jeden drugiemu. Boża Dziecina przychodzi, aby nas pojednać ze Swoim Ojcem Niebieskim, ale najpierw my musimy pojednać się z naszymi bliźnimi. O godz. 12.00 w nocy zostanie odprawiona Pasterka, w czasie której, razem z nami kolędy śpiewać będą członkowie zespołów regionalnych. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian którzy mają stroje regionalne, aby na Pasterkę przyszli w tych strojach. Po Pasterce w kościele, jak co roku, zespoły regionalne będą śpiewać kolędy. Zatrzymajmy się, aby wtedy posłuchać tych zespołów. W czasie Pasterki, jak w ubiegłych latach, składka będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
W czwartek przypada U r o c z y s t o ś ć B o ż e g o N a r o d z e n i a. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00, 11.00, w kaplicy na Wełczy o godz. 10.00. Po południu o godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.
Przed kościołem są świece wigilijne i czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
W tym tygodniu kancelaria parafialne będzie czynna tylko we wtorek od godz. 8.00 – 10.00.
Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii. Złożono 5958 zł. i 80 gr. oraz 14 euro. Wszystkim ofiarodawcom i tym którzy, liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.