OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.11.2015r.

34 Niedziela Zwykła, dn. 22. 11. 2015 r.

Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówienie litanii do Serca Bożego oraz Aktu Poświęcenia. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.
Jutro przypada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Klemensa, głównego patrona naszej parafii i kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i uroczysta Suma o godz. 17.00, którą odprawi Ks. Infułat Jakub Gil z Wadowic. Po Sumie procesja dokoła kościoła. Na Sumę zapraszamy jak najwięcej parafian i gości. Na procesję prosimy o zabranie wszystkich feretronów i chorągwi. Dzieci prosimy do sypania kwiatków. Kto ma stroje regionalne niech w nich przyjdzie na Sumę.
We wtorek wspomnienie – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
W środę wspomnienie – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Adwent jest to okres liturgiczny przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w naszej parafii będą odprawiane o godz. 6.30.
Przez cały Adwent w niedziele Mszy św. o godz. 7.30 nie będzie, gdyż pierwsza Msza św. będzie odprawiana o godz. 6.30 jak w dni powszednie.
W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Bp. z Kamieńca Podolskiego Leona Dubrawskiego, który wygłosi kazania na wszystkich Mszach św. Składka będzie przeznaczona na pomoc Jego diecezji.
W przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy jak najwięcej parafian, w czasie której będziemy się modlić w int. Ks. Andrzeja, który w przyszły poniedziałek będzie obchodził imieniny. Pamiętajmy o Nim również w prywatnych modlitwach.
Pragniemy w Adwencie odprawić Msze św. w domach ludzi chorych. Chorych należy zgłaszać od dziś do najbliższej niedzieli włącznie – pojazdy po księdza załatwiają zamawiający.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece wigilijne. Są to cegiełki na pokrycie choć w części potrzeb ubogich dzieci w naszej Archidiecezji i parafii. W naszej parafii ofiary te jak co roku przeznaczamy na częściowe pokrycie kosztów związanych z dożywianiem dzieci z ubogich rodzin. Niech ten dar oczyszcza nasze serca i pomoże dostrzec Chrystusa w potrzebujących. Ofiara jak co roku, za jedną świecę wynosi od 10 zł. w górę. Świece będą rozprowadzane przed kościołem przez członków szkolnego koła Caritas, który istnieje przy Zespole Szkół w Zawoi Centrum.
Dziś o godz. 14.30 z parkingu koło kościoła jest wyjazd do Krakowa na pielgrzymkę do Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Jest jeszcze parę miejsc, chętni mogą się zgłaszać dziś