OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 24.09.2017r.

Niedziela Zwykła, dn. 24.09 2017 r.

Dziś przed kościołem składka do puszek z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne w Krakowie i zastępuje jak co roku zbiórkę ziemniaków na ten cel. Składka zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Parafialnej. Dziś o g. 15 dodatkowa Msza św. w kaplicy na Mosornem. O g. 17.30 nieszpory, a o g. 18.00 Msza święta.

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek – wsp. bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
We wtorek – wsp. św. męczenników Kosmy i Damiana
We środę – wsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana
We czwartek – wsp. św. Wacława, męczennika
W piątek – święto, świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
W sobotę – wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

W poniedziałek na godz. 17.00 zapraszamy chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu i zostać ministrantami w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Po Mszy świętej o g. 7.30 zmiana tajemnic różańca. Zapraszamy przez cały październik do licznego udziału w modlitwie różańcowej. Szczególnie zapraszamy dzieci, niech przynoszą jak w ubiegłych latach intencje wypisane na serduszkach, będzie losowany różaniec do domu, i będzie można zatrzymać na pamiątkę różaniec jubileuszu 100 rocznicy objawień w Fatimie. Dzieci będą także otrzymywać wyklejankę różańcową, za którą osobno nagrodzimy najlepszych. Od przyszłej niedzieli Msza święta w niedziele i święta o g. 17.00. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o g. 16.30. O 17.00 Msza święta w czasie, której dzieci z klas trzecich otrzymają poświęcone różańce.

Również w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na renowację i wyposażenie kaplicy w Szpitalu w Makowie Podhalańskim. Korzystamy z tego szpitala odpowiedzmy na prośbę księdza kapelana hojnym sercem.

W dniu 7 października jest organizowana ogólnopolska akcja modlitewna Różaniec do granic. Prosimy o zapisywanie się na stronie internetowej akcji. Program tego dnia: 10.30 konferencja w kościele, 11.00- Msza Św., 12.00 – adoracja. 12.20 – wyjście z kościoła do sektorów modlitwy, 14.00-16.00 – różaniec 4 części w wyznaczonych miejscach. O 16.00 zakończenie i rozejście się. Prosimy nie pozostawać w kościele ani w jego obejściu bo w tym dniu są aż 4 śluby o 13,14,15 i 16.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.