OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.11.2013r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, dn. 24. 11. 2013 r.

Dziś przypada zakończenie Roku Wiary. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówienie litanii do Serca Bożego oraz Aktu Poświęcenia. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.
Jutro wspomnienie – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
W piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy jak najwięcej parafian, w czasie której będziemy się modlić w int. Ks. Solenizanta, Ks. Andrzeja, który w sobotę będzie obchodził imieniny. Myślimy, że nie zabraknie na Niej szczególnie uczniów, których uczy Ks. Andrzej. Pamiętajmy o Nim również w prywatnych modlitwach.
W sobotę święto – św. Andrzeja, Apostoła.
W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Adwent jest to okres liturgiczny przygotowujący nas do
Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w nasze parafii będą odprawiane o godz. 6.30.
Przez cały Adwent w niedziele Mszy św. o godz. 7.30 nie będzie, gdyż pierwsza Msza św. będzie odprawiana o godz. 6.30 jak w dni powszednie.
Pragniemy w Adwencie odprawić Msze św. w domach ludzi chorych. Chorych należy zgłaszać od dziś do najbliższej niedzieli włącznie – pojazdy po księdza załatwiają zamawiający. Innych chorych odwiedzimy jak zawsze w I sobotę miesiąca tj. 7. 12. oraz przed Świętami.
Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy pomogli w czasie rekolekcji i Odpustu na plebanii przez przyniesione dary i pieniądze na żywność. Dziękujemy również p. Marcie Szarlej z mężem za wystrój ołtarzy z racji Odpustu. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
Odpowiadając na apel Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza w przyszłą niedzielę będzie składka do puszek na pomoc mieszkańcom Filipin.
W czwartek o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. w int. Jubilatów z całej Gminy, którzy w tym roku obchodzą jubileusz 50-lecia Sakramentu Małżeństwa. Zapraszamy wszystkich Jubilatów i ich najbliższych.
Pragniemy w imieniu młodzieży KSM-u poinformować, że zebrali do puszek w ubiegłą niedzielę 2643 zł. i 94 gr.
Również w imieniu O. Eliasza naszego rodaka karmelity, pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na misje. O. Eliasz poinformował, że złożono 5790 zł. oraz 20 euro. Wszystkim ofiarodawcom składa gorące „Bóg zapłać”.
Jak w ubiegłym roku zwracamy się w imieniu pracownic Zespołu Charytatywnego z prośbą o pomoc przy zbiórce żywności dla ludzi potrzebujących z naszej parafii. Zbiórka będzie od jutra do 14. 12. Włącznie w sklepach spożywczych do koszyków, które tam będą wystawione. Już z góry dziękujemy tym wszystkim, którzy włączą się w tę akcję pomocy i tym, którzy złożą dary. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.