OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.05.2013r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy, dn. 26. 05. 2013 r.

Z dniem dzisiejszym kończy się w naszej Archidiecezji czas spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.
Jutro wspomnienie – św. Augustyna z Canterbury, bp.
W środę wspomnienie – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
Dzieci, które będą sypać kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała są proszone na próbę we wtorek na godz. 17.30. Niech rodzice znajdą czas i przyjdą razem ze swoimi 5-cio, 6-cio i 7-mio letnimi pociechami na próbę. Są też proszeni chłopcy, którzy chcą dzwonić w czasie procesji.
W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00 i o godz. 10.00 uroczysta Suma, oraz o godz. 18.00. Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy następującą trasą: drogą na Brzeg, Kąkole, wejście na główną drogę w kierunku kościoła. Ołtarze będą ulokowane, jak co roku, a więc: koło drogi na górny cmentarz, u Kąkoli, koło kościoła w kaplicy św. Jana Nepomucena i przy kościele. Bardzo prosimy o wzajemną pomoc w przygotowaniu Ołtarzy. Ołtarz przy kościele przygotowuje młodzież. Prosimy, aby wszystkie domy przy trasie procesji były udekorowane, jak również cała trasa. Członków Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o dopilnowanie porządku. Zachęcamy do zabrania na procesję wszystkie feretrony i chorągwie. Biorąc udział w procesji Bożego Ciała składamy wyznanie wiary w Eucharystię. Kto może niech ubierze się w stroje regionalne, a dzieci z klas II w stroje komunijne. W Boże Ciało można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie rodziców uczniów z klas II i III z Gimnazjum z całej parafii, którzy mają przyjąć Sakrament Bierzmowania 15 września.