OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.04.2013r.

5 Niedziela Wielkanocna, dn. 28 04. 2013 r.
Dziś o godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.
Jutro święto – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością św. Stanisława, bp. i męczennika.
Jutro na godz. 16.30 są proszeni uczniowie z klas II na próbę. Obecność obowiązkowa.
We wtorek wspomnienie – św. Piusa V, papieża. Po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją dokoła kościoła.
Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedziele i święta o godz. 17.30. Zapraszamy na nie jak najwięcej parafian.
W środę wspomnienie – św. Józefa, rzemieślnika. W Zawoi – Zakamieniu przypada w tym dniu Odpust. Suma Odpustowa o godz. 11.00.
W środę przypada 2 rocz. beatyfikacji bł. Jana Pawła II. W czasie nabożeństwa majowego będziemy dziękować za dar beatyfikacji oraz modlić się o Jego kanonizację. Zapraszamy jak najwięcej parafian na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo majowe.
W środę w kaplicy na Wełczy o godz. 16.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 17.00 Msza.
W czwartek wspomnienie – św. Atanazego, bp. i doktora Kościoła. W tym dniu od godz. 15.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, dla dzieci, dla młodzieży i starszych oraz krewnych tych dzieci, które w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe. Po zakończeniu nabożeństwa półgodzinna Adoracja Najśw. Sakramentu poświęcona na prywatną modlitwę w ciszy. Nie odkładajmy spowiedzi na piątek, gdyż wtedy wypada Uroczystość i nie będzie specjalnej spowiedzi.
W piątek przypada Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Na wszystkich Mszach św. będzie odnowienie Ślubów Jasnogórskich. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji Uroczystości.
W sobotę wspomnienie – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. polowa na stadionie w Zawoi Centrum. Serdecznie zapraszamy, aby się modlić za strażaków z naszej Gminy.
Z racji I soboty miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca połączone z nabożeństwem majowym.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.
W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci z klas II z całej parafii przystąpią do I Komunii św. W sobotę o godz. 10.00 spowiedź św. dla dzieci z klas II, ich rodziców i chrzestnych. W niedzielę dzieci z klas II zbiorą się przed kościołem o godz. 10.40, gdzie nastąpi powitanie i uroczyste wprowadzenie do kościoła.
Następnie zostanie odprawiona Msza św. i uroczysta Komunia św. Po Mszy św. będzie poświęcenie obrazków i zdjęcia. Pamiętajmy, że najważniejszym Gościem naszego domu będzie Chrystus. W tym dniu Mszy św. o godz. 10.00 w kaplicy na Wełczy nie będzie. Prośba, aby nie zatrzymywać samochodów przed bramką prowadzącą do kościoła, w jej pobliżu i w alejce. Alejka jest drogą przeciwpożarową i nie można jej zastawiać.
Przed kościołem są czasopisma katolickie oraz książki „Szlaki Papieskie”. Zachęcamy do ich nabycia.
Kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek i w czwartek przed południem. W czwartek będziemy przyjmować intencje mszalne na lipiec.
Pragniemy podziękować członkom OSP z Zawoi Centrum za wymycie kostki wokół kościoła. „Bóg zapłać”.