OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.07.2013r.

17 Niedziela Zwykła, dn. 28. 07. 2013 r.

Dziś o godz. 17.30 zamiast Nieszporów nabożeństwo, a po nim Msza św. wieczorna.
Jutro wspomnienie – św. Marty.
We wtorek wspomnienie – św. Piotra Chryzologa, bp. i doktora Kościoła.
W środę wspomnienie – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. W kaplicy na Wełczy o godz. 17.30 spowiedź przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 18.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 19.00 Msza św. wieczorna
W czwartek wspomnienie – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp. i doktora Kościoła.
W czwartek spowiedź św. przed Odpustem oraz I piątkiem miesiąca od godz. 9.00 – 12.00 przed południem, z przerwą od 10.30 – 11.00 i po południu od godz. 14.30 – 17.00, z przerwą od 15.45 – 16.15. Bardzo prosimy, aby ci, którzy odprawiają I piątki nie odkładali spowiedzi na piątek, gdyż wtedy nie będzie specjalnej spowiedzi. O godz. 19.00 Msza św. wieczorna, a po Niej półgodzinna Adoracja w ciszy. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian i gości.
W piątek nasza parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Anielskiej. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, uroczysta Suma o godz. 11.00 i wieczorem o godz. 18.00. Sumę Odpustową odprawi nasz rodak Ks. Proboszcz Krzysztof Pacyga, który w tym roku obchodzi 25-lecie kapłaństwa. Na Sumę zapraszamy jak najwięcej parafian i gości przebywających na wakacjach w naszej parafii. Po Sumie procesja dokoła kościoła. Prosimy o zabranie na procesję wszystkie feretrony i chorągwie. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków. Kto ma stroje regionalne niech w nich przyjdzie na Sumę. Z racji tej Uroczystości można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w naszej parafii.
W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. o godz. 19.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
W czwartek ze względu na spowiedź i w piątek z okazji Odpustu kancelaria parafialna nie będzie czynna.