OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.01.2016r.

4 Niedziela Zwykła, dn. 31. 01. 2016 r.

Po Mszy św. o godz. 11.00 dalszy ciąg 40-sto godzinnego nabożeństwa według porządku podanego w ubiegłą niedzielę. O godz. 14.45 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna. Po Mszy św. o godz. 18.00 koncert kolęd w wykonaniu artystów z Piwnicy św. Norberta z Krakowa. Zapraszamy gości i parafian na ten koncert.
We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 15.00. Na wszystkich Mszach św. błogosławienie gromnic. W tym dniu przypada Dzień Życia konsekrowanego. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
We wtorek o godz. 16.20 w kościele spotkanie dzieci z klas II z całej parafii wraz z rodzicami. Później na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie świec dla nich.
W środę wspomnienie – św. Błażeja, bp. i męczennika.
W czwartek w kaplicy na Wełczy o godz. 15.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 16.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 17.00 Msza św. i „Godzina Święta” połączona z półgodzinną Adoracją w ciszy. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian.
W piątek wspomnienie – św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Jest to I piątek miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Na Mszy św. o godz. 7.00 pobłogosławienie chleba i wody. Od godz. 15.00 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.
W sobotę wspomnienie – świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Jest to I sobota miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca Najśw. Maryi Panny. Natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.
Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 dokończenie 40-sto godzinnego nabożeństwa według następującego porządku:
Zaraz po Sumie uczniowie klas I i II z Gimnazjum z całej parafii.
Od godz. 12.15 – 13. 00 wierni z Mosornego, Błędnej, Petułowej, Rąbanisk i Budzonia.
Od godz. 13.00 – 14.00 wierni z Kaliny Górnej i Dolnej, Warzechówki oraz czciciele św. Franciszka.
Od godz. 14.00 – 15.00 wierni i Róże z Centrum, Sałaciaków, Zająców, Surmiaków, Wełczy i Jaworskiego.
Od godz. 15.00 – 16.30 wierni z Brzegu, Kąkoli, Polaków, Malików, Trybałów i Gliśnicy.
O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać z Komunią św. chorych od kościoła w dół. Natomiast w sobotę od godz. 9.00 od góry w kierunku kościoła.
W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim za miłe i serdeczne przyjęcie oraz za ofiary, z których część jak co roku, przeznaczyliśmy na potrzeby naszej Archidiecezji. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
W przedsionku kościoła są Deklaracje związane ze Światowymi Dniami Młodzieży odnośnie przyjęcia pielgrzymów na noclegi. Chętnych prosimy o ich zabranie i wypełnienie oraz złożenie do zakrystii w ciągu dwóch tygodni, tak samo jak i te które były rozdawane w czasie odwiedzin duszpasterskich.
We wtorek ze względu na święto kancelaria parafialna nie będzie czynna.
W środę spotkanie do Bierzmowania uczniów z klasy III z Gimnazjum z Zawoi Centrum o godz. 16.00, a o godz. 17.30 uczniów z klasy III z naszej parafii, którzy chodzą do Zawoi Wilczna