OGŁOSZENIA PARAFIALNE- 01.01.2018r.

NOWY ROK, dn. 01. 01. 2018 r.

Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Pokoju. Msza św. wieczorna o godz. 17.00. Nieszporów dziś nie ma.

Jutro wspomnienie – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę wspomnienie – Najświętszego Imienia Jezus. U Sióstr Felicjanek o godz. 10.30 Msza św. i spotkanie opłatkowe Rodziny Felicjańskiej
.
W czwartek I miesiąca w kaplicy na Wełczy o godz. 15.30 spowiedź św., a o godz. 16.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 17.00 Msza św. i półgodzinna Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy połączona z „Godziną Świętą”.

W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 15.00 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 10.00. Na każdej Mszy św. pobłogosławienie kredy i kadzidła. Jest to święto nakazane i każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Jest to I sobota miesiąca. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 16.30 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej do piątku włącznie. Następny Chrzest będzie udzielany w drugą sobotę lutego.

W czwartek po południu i w sobotę kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Jak w ubiegłym roku, tak samo w tym roku po kolędzie będą chodzić członkowie Rady Duszpasterskiej wraz z innymi chętnymi. Ta kolęda będzie 6 i 7 stycznia. Ofiary te będą przeznaczone na remont i konserwację ostatniego bocznego Ołtarza Jezusa Ukrzyżowanego. Część przeznaczymy na ogrodzenie koło kaplicy na Wełczy. Kolędnicy po obejściu Jaworskie, Kolędówka i Barany będą chodzić w piątek 5 stycznia.

Do chorych z Komunią św. będziemy jeździć na I piątek lutego.
Plan kolędy, czyli odwiedzin duszpasterskich na bieżący tydzień:
Jutro – Od p. Hadowskich, Maliki, Polaki, Kąkole do p. Kostyrów.
Środa – Piergiesowe Polanki, Kalina Górna i Dolna.
Czwartek – Skupnie, Barany, Kolędówka, Włosianka, Średnie, Surzyny, Bory do p. Kardasia.