OGLOSZENIA PARAFIALNE: 01.10.2017r.

26 Niedziela Zwykła, dn. 1.10 2017 r.

Dzisiaj 1 października rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Po Mszy świętej o g. 7.30 zmiana tajemnic różańca. Dzisiaj pierwsze nabożeństwo różańcowe o g. 16.30. O 17.00 Msza święta w czasie, której dzieci z klas trzecich otrzymają poświęcone różańce. Zapraszamy przez cały październik do licznego udziału w modlitwie różańcowej, która będzie w dni powszednie o g. 17.00 po nim Msza św. Szczególnie zapraszamy dzieci, niech przynoszą jak w ubiegłych latach intencje wypisane na serduszkach, będzie losowany różaniec do domu, i będzie można zatrzymać na pamiątkę różaniec jubileuszu 100 rocznicy objawień w Fatimie. Dzieci będą także otrzymywać wyklejankę różańcową, za którą osobno nagrodzimy najlepszych. Od dziś Msza święta w niedziele, święta i dni powszednie o g. 17.00.

Również dziś przed kościołem zbiórka do puszek na renowację i wyposażenie kaplicy w Szpitalu w Makowie Podhalańskim. Korzystamy z tego szpitala odpowiedzmy na prośbę księdza kapelana hojnym sercem.

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek – wsp. świetych Aniołów Stróżów
We środę – wsp. Franciszka z Asyżu
We czwartek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
W sobotę – wsp. Matki Bożej Różańcowej

W wtorek po Mszy św. o g. 7.00 nabożeństwo do św. Antoniego. Od wtorku w godzinach urzędowych przyjmujemy w kancelarii na wypominki za zmarłych roczne i jednorazowe.

W czwartek I miesiąca, spowiedź na Wełczy o g. 15.30, po niej Msza św. o g. 16.00. W kościele parafialnym o 17.00 nabożeństwo różańcowe po nim Msza św. i adoracja połączona z „Godziną Świętą”

W piątek I miesiąca o g. &.00 Msza św. a po niej nabożeństwo do NSPJ. Po południu spowiedź od 15.00, o 17.00 różaniec i po nim Msza św.
W sobotę i miesiąca o g. 7.00 Msza św. I nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Natomiast o 17.00 nabożeństwo Nieustającego różańca i po nim Msza św. W sobotę kancelaria nie będzie czynna.

Do chorych udamy się za tydzień w piątek i sobotę. W tym tygodniu ze względu na modlitwę różaniec do granic nie ma możliwości pojechania z komunią do chorych.

W dniu 7 października jest organizowana ogólnopolska akcja modlitewna Różaniec do granic. Prosimy o zapisywanie się na stronie internetowej akcji. Program tego dnia: 10.30 konferencja w kościele, 11.00- Msza Św., 12.00 – adoracja. 12.20 – wyjście z kościoła do sektorów modlitwy, 14.00-16.00 – różaniec 4 części w wyznaczonych miejscach. O 16.00 zakończenie i rozejście się. Prosimy nie pozostawać w kościele ani w jego obejściu bo w tym dniu są aż 4 śluby o 13,14,15 i 16.
SM 11 – Centrum Górskie „Korona Ziemi”
SN 12 – Szkoła Podstawowa Zawoja Mosorne
SM13 – Zawoja Trybały /obok domu p. Ostrowskich?
SM14 – Zawoja Centrum „Rynek”
SM 15 – Zawoja boisko BCS
SM 16 – Zawoja Centrum parking cmentarz
SM17 – Zawoja Sałaciaki/ Sule obok placu z drewnem Zawoja Hujdy
SM18 – Zawoja Koziny obok kapliczki
Strefy modlitwy są też wywieszone w gablotce. Od ministrantów można zabrać ulotki z informacjami o tej akcji.

W przyszłą niedzielę składka na cele parafii, zostanie przeliczona przez przedstawicieli rady parafialnej.

W przyszłą niedzielę XVII dzień papieski, przed kościołem będzie można złożyć do puszek ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające zdolną młodzież. Również w przyszłą niedzielę o g. 11. 00 Msza na roczek urodzi, dzieci można zgłaszać w kancelarii w godzinach urzędowych.

W ubiegłą niedzielę do puszek na Seminarium Duchowne w Krakowie zebrano 2856 zł 87 gr.. W imieniu Rektora, przełożonych i kleryków składamy serdeczne Bóg zapłać.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.