OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.09.2018 r.

22 Niedziela Zwykła, dn. 2.09 2018 r.

Dziś po każdej Mszy św. z racji pierwszej miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O g. 17.30 nieszpory po nich o g. 18.00 Msza święta.

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
We piątek – św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika
W sobotę – Święto Narodzenia NMP

W poniedziałek 3 września początek nowego roku szkolnego. Msza św. w kościele dla uczniów nauczycieli i rodziców szkoły podstawowej z Centrum i Gołyni i Gimnazjum w Centrum o g. 9.00. Później uczniowie w zwartej kolumnie przejdą do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. dla uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej na Mosornem w szkole o g. 8.30, następnie rozpoczęcie roku szkolnego.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo do św. Antoniego
We czwartek pierwszy miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 Godzina święta połączona z półgodzinną adoracją w ciszy. W kaplicy na Wełczy o g. 16.30 spowiedź i Msza św. o g. 17.00.

W Piątek I miesiąca, Msza św. i nabożeństwo do Serca Jezusa o g. 7.00. po południu spowiedź od 16 do 18.
W sobotę drugą miesiąca chrzty. Dzieci należy zgłaszać do czwartku włącznie. We czwartek o godz. 17 pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, później będzie okazja do spowiedzi.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii w godzinach urzędowych. Na ta Mszę św. zapraszamy dzieci i rodziców dzieci Pierwszo Komunijnych. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne.

W niedzielę 16 września XXVI Archidiecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii. Można się zapisywać w kancelarii i w zakrystii koszt 20 zł. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.30.

W przyszłą niedzielę jako II miesiąca składka na wszystkich Mszach świętych, będzie przeznaczona na potrzeby parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Parafialnej.

Kancelaria we czwartek rano i w piątek rano będzie nieczynna.