OGLOSZENIA PARAFIALNE – 03.12.2017r.

1 Niedziela Adwentu, dn. 03. 12. 2017 r.

Dziś po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i odśpiewamy „Uwielbiaj duszo moja Pana”. O godz. 16.30 Nieszpory i Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

Jutro wspomnienie – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. górników. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian, aby wspólnie modlić się o Boże błog. dla górników.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę wspomnienie – św. Mikołaja, bp.

W czwartek wspomnienie – św. Ambrożego, bp. i doktora Kościoła. Jest to I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i półgodzinna Adoracja w ciszy i „Godzina Święta”.

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 15.00.

W sobotę na Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych w czwartek o godz. 16.15. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest św. będzie udzielany w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy uczniów szkół podstawowych, a szczególnie z klas III z całej parafii, którzy przygotowują się do I Komunii św. Będzie poświęcenie i rozdanie medalików.

W piątek ze względu na Uroczystość kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Już od kilku lat zwracamy się w imieniu pracownic Zespołu Charytatywnego z prośbą o pomoc przy zbiórce żywności dla ludzi potrzebujących z naszej parafii. Zbiórka będzie od najbliższego wtorku w sklepach spożywczych do koszyków, które tam będą wystawione. Już teraz dziękujemy tym wszystkim, którzy włączą się w tę akcję pomocy i tym, którzy złożą dary. Umiejmy dostrzec te formy pomocy w naszej parafii, a nie tylko podziwiać gdzie indziej. Wszystkim już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W miesiącu grudniu do chorych z Komunią św. będziemy jeździć 15 i 16 grudnia. Chorych ,których odwiedzamy co miesiąc nie trzeba zgłaszać. Prosimy o zgłaszanie tylko tych, którzy pragną przyjąć Komunię św. na Święta.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i świece wigilijne. Zachęcamy do ich nabycia.
W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 na plebanii spotkanie członków Rady Duszpasterskiej i pracownic Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy wszystkich członków Rady Duszpasterskiej i pracownice Zespołu Charytatywnego.

Porządek Mszy św. u chorych na ten tydzień:

Jutro – godz. 16.00 – u Anieli Sałaciak /Zawoja Centrum/
Wtorek – godz. 15.30 – u Zofii Warmuz /Budzonie/
Czwartek – godz. 14.30 – u Anny Kardaś / Wełcza-Wełczoń/
Sobota – godz. 11.00 – u Alfredy Smyrak /Podsot/