OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.03.2018r.

3 Niedziela Wielkiego Postu, dn. 04. 03. 2018 r.

Dziś zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa” dla wszystkich . O godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

W środę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy uczniów z klas III z Gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla nich.

W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 spotkanie Grupy Modlitewnej Nauczycieli.

W piątek o godz. 16.30 „Droga Krzyżowa” dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 17.00 Msza św.

W sobotę na Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych w czwartek na plebanii o godz. 16.15. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie udzielany w trzecią niedzielę marca o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.
W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne w nasze parafii, które wygłosi Ks. Michał Łukaszczyk z diecezji kaliskiej, student KUL-u.
Godz. 7.30 Msza św. z nauką dla wszystkich.
Godz. 9.00 Msza św. z nauką dla dzieci, a po Niej nauka dla uczniów z Gimnazjum.
Godz. 11.00 Msza św. z nauką dla wszystkich, a po Niej nauka stanowa dla mężczyzn.
Godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem dla wszystkich.
Godz. 17.00 Msza św. z nauką dla wszystkich, a po Niej nauka stanowa dla młodzieży uczącej się i pracującej.

Dalszy ciąg Rekolekcji jest wywieszony na drzwiach kościoła i jest rozdawany przez ministrantów. Bardzo prosimy parafian, aby znaleźli czas i brali udział w naukach dla wszystkich i stanowych. Uczniowie szkół podstawowych i Gimnazjum mają wolne od nauki po to, aby brali udział w rekolekcjach przez wszystkie dni. Zwracamy się do młodzieży uczącej się i pracującej o branie udziału w rekolekcjach. W czwartek na zakończenie Rekolekcji składka jak zawsze jest przeznaczona dla Ks. Rekolekcjonisty.

W związku z Rekolekcjami w przyszłą niedzielę Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie, tak samo w tygodniu o godz. 6.30. Kancelaria parafialna w czasie Rekolekcji nie będzie czynna, również i Poradnia Rodzinna.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i baranki wielkanocne. Zachęcamy do ich nabycia.

W przyszłą niedzielę jako drugą miesiąca składka na wszystkich Mszach św. będzie na potrzeby parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.
We wtorek kancelaria parafialna nie będzie czynna.