OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06.05.2018 r.

6 Niedziela Wielkanocna. Dn. 06. 05. 2018 r.

Dzisiejsza niedziela jest dniem I Komunii św. Módlmy się serdecznie w int. naszych dzieci, aby trwały przy Chrystusie, którego przyjmą w dniu dzisiejszym po raz pierwszy do swojego serca. Jak było zapowiadane dziś ze względu na I Komunię św. Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie. Pragniemy podziękować rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza.
Przypominamy, że do przyszłej soboty będzie trwał biały tydzień i dzieci komunijne zapraszamy na Msze św. wieczornej nabożeństwa majowe w strojach komunijnych.
. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.
Jutro, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje i kraje głodujące. O godz. 7.00 rano procesja dokoła kościoła w czasie której, będziemy śpiewać litanię do Wszystkich Świętych. Po procesji Msza św.
We wtorek Uroczystość św. Stanisława, bp. i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. W katedrze na Wawelu święcenia diakonatu.
Wtorek jest dniem patrona naszego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Czcigodnym Solenizancie.
W środę o godz. 16.30 spotkanie rodziny Radia Maryja, o godz. 17.00 nabożeństwo. O godz. 18.00 Msza św.
W sobotę na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych w czwartek o godz. 17.15. Później będzie okazja do spowiedzi św.
Również w sobotę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.
W przyszłą niedzielę procesja z Wawelu na Skałkę.
O godz. 9.00 Msza św. dla uczniów z całej parafii, którzy obchodzą rocz. I Komunii św. Natomiast o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.
Uczniowie z klas IV z całej parafii będą mieć spotkanie we wtorek o godz. 16.00. Spowiedź św. dla nich będzie w piątek o godz. 17.00.
W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.
Uczniów z klas III z Gimnazjum z całej parafii, którzy mają przyjąć Sakrament Bierzmowania zapraszamy we wtorek, w środę oraz w czwartek na Msze św. wieczorne i nabożeństwa majowe. Później będą mieć próby. W czwartek zapraszamy również świadków, którzy będą przy Bierzmowaniu.
Przygotowanie modlitewne do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.00 w sobotę i w niedzielę o godz. 17.30. Prosimy rodziców o dopilnowanie, aby nikogo nie zabrakło na tych Mszach św. i próbach.
Spowiedź św. będzie dla nich w przyszły poniedziałek o godz. 16.00.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i książki o kaplicy na Wełczy. Zachęcamy do ich nabycia.
W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem będzie składka dla rodziny z Mosornego, która została dotknięta pożarem. Starajmy się pomóc tej rodzinie przez złożenie ofiary.