OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06.12.2015r.

2 Niedziela Adwentu, dn. 06. 12. 2015 r.

Dziś po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i odśpiewamy „Uwielbiaj duszo moja Pana”. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.
Jutro wspomnienie – św. Ambrożego, bp. i doktora Kościoła.
We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 15.00. Dzieci z klas komunijnych wraz z rodzicami niech przyjdą na godz. 16.00. Będzie dla nich poświęcenie medalików i spotkanie dla rodziców. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny tj. we wtorek Ojciec Święty Franciszek otworzy Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, który będzie trwał do Uroczystości Chrystusa Króla tj. 20 listopada przyszłego roku. Starajmy się, aby ten czas dobrze wykorzystać. Z tej okazji w przyszłym roku będzie organizowana w kwietniu pielgrzymka do Rzymu.
W środę o godz. 17.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
W piątek wspomnienie – św. Damazego I, papieża.
W sobotę wspomnienie – Najśw. Maryi Panny z Guadalupe.
W sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. W czwartek na plebanii o godz. 16.15 spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest św. będzie w II dzień Świąt Bożego Narodzenia.
W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.
W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich uczniów ze szkoły podstawowej, a szczególnie z klas III z rodzicami.
W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. składka na potrzeby parafii i będzie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.
Przed kościołem są czasopisma katolickie. Można też nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez uczniów szkolnego koła Caritas istniejącego przy Zespole Szkół w Zawoi Centrum.
Już od kilku lat zwracamy się w imieniu pracownic Zespołu Charytatywnego z prośbą o pomoc przy
zbiórce żywności dla ludzi potrzebujących z naszej parafii. Zbiórka będzie od jutra do 19 grudnia włącznie w sklepach spożywczych do koszyków, które tam będą wystawione. Już teraz dziękujemy tym wszystkim, którzy włączą się w tę akcję pomocy i tym, którzy złożą dary. Umiejmy dostrzec te formy pomocy organizowane w naszej parafii, a nie tylko gdzie indziej. Wszystkim już dziś składamy gorące „Bóg zapłać”.
Porządek Mszy św. u chorych:
Jutro – godz. 15.00 u Stanisława Kobieli / Zające /.
Czwartek – godz. 16.00 u Zofii Warmuz / Budzonie /.