OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.09.2017r.

23 Niedziela Zwykła, dn. 10.09 2017 r.

Dziś II niedziela miesiąca składka na wszystkich Mszach świętych, jest przeznaczona na potrzeby parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Parafialnej. O g. 17.30 nieszpory po nich o g. 18.00 Msza święta.

Dzisiaj XXV Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii, Msza św. o g 11.00 celebrowana przez arcybp Marka Jędraszewskiego

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

We wtorek – wsp. Imienia Maryi

We środę – wsp. św. Jana Chryzostoma, bp i doktora Kościoła

We czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

W piątek – wsp. Matki Boskiej Bolesnej

W sobotę – wsp. św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bp

W najbliższą niedzielę 17 września o g. 9.00 Dożynki parafialne. Delegacja z wieńcem niech przyjdzie jak zawsze przed kościół na g. 8.55, gdzie zostanie przywitana i wprowadzona do kościoła.

Również w przyszłą niedzielę na g. 11.00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na Mszę św. szczególnie dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Po Mszy będzie spotkanie z rodzicami. W przyszłą niedzielę trzecią miesiąca o g. 11 udzielimy sakramentu chrztu dzieciom. Zapisy dzieci do soboty włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 17.00. Później okazja do spowiedzi.

W poniedziałek na godz. 17.00 zapraszamy ministrantów na pierwszą zbiórkę po wakacjach. Zapraszamy też chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu i zostać ministrantami w naszej parafii. We czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów.

We środę 13 września cała nasza parafia została zaproszona na Nabożeństwo Fatimskie do Makowa Podhalańskiego. Początek nabożeństwa o g. 15 Koronką do Miłosierdzia Bożego. O 18.00 Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Arcbpa. Marka Jędraszewskiego., a po niej procesja fatimska. Szczegóły na plakacie w gablotce. Ks. Władysław w Makowie odprawi intencję PRM Dziękczynną Matce Najświętszej Królowej Polski za jej opiekę nad nami i całą naszą Ojczyzną.

W dniu 7 października jest organizowana ogólnopolska akcja modlitewna Różaniec do granic. Jest to modlitwa różańcowa wzdłuż naszych granic. Nasz kościół został wyznaczony jako kościół stacyjny, do którego przybędą pielgrzymi na Mszę św. a później udadzą się do specjalnych stref aby odmówić 4 części różańca w intencji Polski i Europy. Bardzo prosimy parafian, którzy również włączą się w tą akcję o rejestrację na stronie internetowej ROZANIECDOGRANIC. Bardzo też prosimy chętnych do pomocy w organizacji do zgłaszania się u księży. Bliższe szczegóły będziemy podawać na bieżąco.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.