OGLOSZENIA PARAFIALNE: 11.06.2017r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy, dn. 11. 06. 2017 r.

Z dniem dzisiejszym kończy się w naszej Archidiecezji czas spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. O godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

We wtorek wspomnienie – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym będzie błogosławieństwo dzieci.

W środę wspomnienie – bł. Michała Kozala, bp. i męczennika. O godz. 18.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Dzieci, które będą sypać kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała są proszone na próbę we wtorek na godz. 17.30 i w środę na Mszę św. wieczorną. Niech rodzice znajdą czas i przyjdą razem ze swoimi 5-cio,
6-cio i 7-mio letnimi pociechami na próbę. Są też proszeni chłopcy, którzy chcą dzwonić w czasie procesji.

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, o godz. 10.00 uroczysta Suma oraz o godz. 18.00. Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy następującą trasą: drogą na Brzeg, Kąkole, wejście na główną drogę w kierunku kościoła. Ołtarze będą ulokowane, jak co roku, a więc: koło drogi na górny cmentarz, u Kąkoli, koło kościoła w kaplicy św. Jana Nepomucena i przy kościele. Bardzo prosimy o wzajemną pomoc w przygotowaniu Ołtarzy. Ołtarz przy kościele przygotowuje młodzież. Prosimy, aby wszystkie domy przy trasie były udekorowane, jak również cała trasa. Członków Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o dopilnowanie porządku. Zachęcamy do zabrania na procesję wszystkie feretrony i chorągwie. Biorąc udział w procesji Bożego Ciała składamy wyznanie wiary w Eucharystię. Kto może niech ubierze się w stroje regionalne, a dzieci z klas III w stroje komunijne. W Boże Ciało można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.