OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.05.2019 r.

4 Niedziela Wielkanocna, dn. 12. 05. 2019 r.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy w swoich modlitwach, aby szczególnie w naszej parafii nie brakowało nowych powołań. O godz. 9.00 Msza św. dla uczniów klas IV z całej parafii, którzy obchodzą rocz. I Komunii św. Natomiast o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.
Jutro wspomnienie – Najśw. Maryi Panny z Fatimy.
We wtorek święto – św. Macieja, Apostoła.
W środę wspomnienie – bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.
W czwartek święto – św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. W związku z tym w kaplicy na Wełczy o godz. 19.00 Msza św. w starej kaplicy i nabożeństwo majowe.
W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo majowe połączone z Adoracją Najśw. Sakramentu w ciszy. Później spotkanie Grupy Modlitewnej Nauczycieli.
W piątek na Mszę św. i nabożeństwo majowe zapraszamy uczniów klas VIII z całej parafii, którzy 27 maja przyjmą Sakrament Bierzmowania. Później będą mieć spotkanie.
W sobotę wspomnienie – św. Jana I, papieża i męczennika.
W sobotę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Spotkanie rodziców i chrzestnych w sobotę na plebanii o godz. 17.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
W ostatni poniedziałek parafia przeżywała 200-lecia powstania naszej parafii. Uroczystości rozpoczęły się w ubiegłą niedzielę piknikiem rodzinnym. Mimo nie najlepszej pogody to jednak wielu parafian skorzystało z tej imprezy.
Pragnę podziękować Ks. Współpracownikom Ks. Zbigniewowi i Ks. Grzegorzowi za piękny dar z okazji jubileuszu. Zakupili dla parafii 3 czerwone piękne ornaty, które były używane w czasie Mszy św. jubileuszowej. Pragnę podziękować również Urzędowi Gminy za piękną monstrancję i welon używany w Grobie Pana Jezusa. Składam wszystkim ofiarodawcom gorące „Bóg zapłać”
Dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali w czasie pikniku jak również przygotowali piękną liturgię samej Uroczystości. Dziękuję BCK, Ks. Piotrowi Sałaciakowi, Ks. Zbigniewowi i Ks. Grzegorzowi, Kołu Przyjaciół Radia Maryja, p. Organiście wraz z chórem parafialnym. młodzieży KSM, służbie liturgicznej Ołtarza, przedstawicielom Rady Duszpasterskiej, członkom OSP , Siostrze Renacie, oraz tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości. Wszystkim naprawdę składam serdeczne „Bóg zapłać”. Są jeszcze medale jubileuszowe, które można nabyć przed kościołem lub w tygodniu w kancelarii parafialnej.
Będzie możliwość nabycia płytek z Uroczystości 200-lecia parafii. Zapisy chętnych w zakrystii od dziś do przyszłej niedzieli.