OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.08.2018 r.

Dziś o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Jutro święto Najśw. Maryi Panny Kalwaryjskiej.

We wtorek wspomnienie – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i wieczorem o godz. 18.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 10.00. Jest to święto nakazane i każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po każdej Mszy św. pobłogosławienie ziół i kwiatów. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 w kaplicy na Mosornem.

W czwartek wspomnienie – św. Stefana Węgierskiego, króla. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i półgodzinna Adoracja w ciszy. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian i gości.

W piątek święto – św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. W sobotę o godz. 18.00 spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi św.

Jak wiadomo trwają prace remontowe i konserwatorskie bocznego Ołtarza P. Jezusa Ukrzyżowanego. Koszt tych prac został wyceniony na prawie 200.000 zł. Część została już zebrana w czasie kolędy Rady Duszpasterskiej w styczniu, część dostaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego, ale prawie brakuje około 100.000 zł. W związku z tym w przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona chociaż w części brakującej kwoty.