OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.06.2019 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy dn. 16.06 2019 r.

Dziś o g. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek – wsp. św. brata Alberta Chmielowskiego
W środę – wsp. św. Romualda opata
W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
W piątek – wsp. św. Alojzego Gonzagi

W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. o g. 9.15 dla uczniów, nauczycieli, rodziców ze szkół podstawowych z Zawoi Centrum i Gołyni.
Msza św. na zakończenie roku w szkole na Mosornem o g. 8.30. Msza dla uczniów uczęszczających do szkoły na Wilcznej w Zawoi Górnej w kościele o g. 8.00. Bardzo serdecznie zapraszamy na wspólne podziękowanie Bogu za mijający rok szkolny.

W Czartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawione o godz. 7.30, 9.00, o 10.00 uroczysta suma i o 18.00. w tym dniu Mszy w kaplicy na Wełczy nie będzie. Po Mszy św. o g. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy trasą jak co roku: drogą na Brzeg, Kąkole, wejście na drogę w kierunku kościoła. Ołtarze, prosimy mieszkańców aby przygotowali przy drodze na górny cmentarz, u Kąkoli , koło kościoła w kaplicy św. Jana Nepomucena i przy kościele. Prosimy o wzajemną pomoc w przygotowaniu procesji o udekorowanie domów i trasy przejścia procesji. Ołtarz przy kościele przygotowuje młodzież. Członków Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o dopilnowanie porządku w czasie procesji. Dzieci z klas III, które w tym roku przyjęły I Komunię prosimy, aby na procesję przyszły w strojach komunijnych. Zachęcamy do zabrania na procesję wszystkich chorągwi i feretronów. Procesja Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Za pobożne uczestnictwo w procesji można zyskać odpust zupełny.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. Dziękczynną za 32 letnią posługę kapłańską ks. proboszcza Ryszarda Więcka …….

W przyszłą niedzielę odpust w Górnej Zawoi suma o g. 11.00.

U ministrantów przed kościołem można nabyć czasopisma katolickie.