OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.03.2019 r.

2 Niedziela Wielkiego Postu, dn. 17.03.2019 r.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na organizację jubileuszu 200 – lecia parafii i zostanie przeliczona przez członków rady duszpasterskiej.

Tak jak było zapowiadane gościmy dzisiaj przedstawiciela wydawnictwa paulistów. Można przed kościołem nabyć rozważania Ewangelia słowo na każdy dzień. Może być to cenna pomoc w codziennej modlitwie , szczególnie teraz w Wielki Poście.

Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa”. O godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna

W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów z kl. VII, po Mszy św. i adoracji będzie spotkanie do bierzmowania

We czwartek trzeci miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 półgodzinna adoracja w ciszy.

W piątek o godz. 16.30 „Droga Krzyżowa” dla dzieci, dla młodzieży i starszych, a po Niej Msza św.

Za dwa tygodnie 31 marca w niedzielę rozpoczną się tegoroczne Rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Paweł Sproncel student KUL kapłan diecezji sosnowieckiej. Już teraz starajmy się tak ułożyć czas aby z tych rekolekcji jak najwięcej skorzystać.

Organizowana jest pielgrzymka do Świętej Lipki i Gietrzwałdu 8 i 9 czerwca. Koszt to 280 zł. Przy za pisie wpłacamy zaliczkę i podajemy dane. Zapisy u ks. Zbigniewa.

Caritas naszej Archidiecezji, jak co roku, organizuje pomoc dla biednych i potrzebujących. W ramach tej akcji można od dziś nabyć baranki wielkanocne. Część ofiar pozostanie w parafii na paczki, jakie co roku są roznoszone przez członkinie Zespołu Charytatywnego.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.